Yedi Gün Yedi Gece – Evangeline Collins | Birazoku Kitap Eleştirileri


Yedi Gün Yedi Gece – Evangeline Collins

Kategoriler: Genel
7gun7gece

Yedi Gün Yedi Gece romanına başlarken baya tereddüt etmiştim. Bu yüzden kitapta pek beklentim yoktu. Ama okumaya başladıkça daha iyi düşünmeye başladım. Şimdi konusuna gelelim. James bir tüccar zengin ama ünvanı yok. Evlendiği kadın bir Lord’un kızı. Sevmediği bir kadınla kardeşi için evleniyor. 3 yıl boyunca mutsuz bir evlilik yaşıyor ama hiçbir metresi olmuyor. Bir gece bir geneleve gidiyor ve orda Rose ile tanışıyor. Aslında hikaye tamda burda başlıyor. James ve Rose’un arasında gün geçtikçe büyüyen bir aşk oluşuyor. Öyle bir aşk ki Rose’un bir genelevde çalışmasını umursamayan bir adam var karşımızda. Aslında umursamamasıda çok iyi. Ne derler; herkes 2. bir şans hak eder. ;) Öyle güçlü bir hikayesi olmayabilir ama okunacak güzel vakit geçirilebilecek bir kitap.

Kitaptan alıntılar:

”Yine gelecek misin?” dedi Rose. Bu lafı eder etmez de pişman oldu. Neden rededilebileceği bir soru sormuştu sanki? Olumsuz, ya da baştan savma bir cevap almaya kendini hazırlamış, bakışlarını kapıya çevirmişti.
”Evet, sen de istersen.”

 

”Sen bir harikasın, hayatım.”
Rose tatminkâr bir gülümsemeyle ona baktı. Onu ensesinden tutup öptü. ”Verdiğimiz mola hoşuna gitti, öyle mi?”
”Hem de nasıl.” Keşke hergün böyle molalar verebilseydi.Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*


*

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>


Email
Print