Yazının üstadı: Ayşe Kulin, Veda | Birazoku Kitap Eleştirileri


Yazının üstadı: Ayşe Kulin, Veda

Kategoriler: Tanıtım, Tavsiye
Ahmet Türkben yazar Ayşe Kulin ile birlikte
Osmanlı’nın son maliye nazırı Ahmet Reşat ve onun gözünde hain olan (milliyetçi,cumhuriyetçi olan) yeğeni Kemal. Ve en önemlisi hayatınızda bu kitabı okuduktan sonra aklınızdan çıkaramayacak, unutamayacağınız bir aşk. Kemal ve evin hizmetçisi olan Mehpare’nin savaş ve mücadeleyi aldırmadan birbirlerine kenetlenişi ve aşklarıyla her şeye göğüs germeleri, şahane bir dille anlatılıyor.
Ayşe Kulin, bu kitabı okuduğunuzda, hem her türlü işgal dönemi hakkında bilgi alıyor olacak, hemde bir konakta olan zorlukları anlıyor olacaksınız. Kalbinizi fethedecek olan bu kitap, hem sürprizlerle dolu hem de  bizleri özendirecek gizlenen aşklarla. Öylesine kocaman olan Osmanlı sevgisinin bir anda her şeyi kabullenip cumhuriyetçi tarafa geçmesi, bunu kabullenmesi, Ahmet Reşat için ne kadar zor olacaktır, kitabı okuduktan sonra her şeyi göreceğinize kefilim!
   Behice hanımın (Ahmet Reşat’ın eşi) konakta aynı evde karşı karşıya oturan Saraylı hanım’la (Ahmet Reşat’ın teyzesi) olan mücadesi ise ayrı bir dert ve tasa o dönemde.
İşgal kuvvetlerinin, millici bahanesiyle ne zaman arama yapacakları belli olmadığı için, evdeki millici olan Ahmet Reşat’ın yeğeni Kemal bu sebepten tetikte bekliyor.

Ve ayrıca Kanal D’de bu sezon dizisi yayınlanacak olan eser; umarım kitap okunma oranında etkili olur. Çünkü gerçekten ama gerçekten okunması gerek.

Ahmet Türkben yazar Ayşe Kulin ile birlikte - 13 Kasım 2011 İstanbul Kitap Fuarı

 Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*


*

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>


Email
Print