TATLI BELA – JAMIE McGUIRE | Birazoku Kitap Eleştirileri


TATLI BELA – JAMIE McGUIRE

Kategoriler: Genel, Tanıtım, Tavsiye
tatli-bela

Ben uzun zamandır böyle bir kitap okumamıştım. Bu kitap bir harika.Eğlenceli, her okuduğum sayfada gülümsememe sebep olan bir kitaptı. Travis ona bayıldım! Yazar gerçekten çok iyi bir karakter yaratmış. Abyy evet ona zaman zaman -hatta çoğu zaman- çok kızdım. Travis kitap boyunca Abyy’nin peşinden koştu. Seviyor ama yok illa Travis’e acı çektiricek. Hayır kendiside acı çekiyor ama hiçbir şey belli etmiyor. Kısaca kitabı özetlemem gerekirse şöyle: Travis hiçbir kıza önem vermeyen onlarla tek gecelik ilişkiler yaşayan bir adam. Ama abyy’i görünce bu böyle olmuyor. Ona değer veriyor hemde bu öyle böyle değil. Ben Abyy’e yalvarmadığı bir bölüm görmedim. Her bölüm bir şey oluyor ve Travis özür dilerim, ben berbat biriyim ama değişmeye çalışıyorum gibi kelimeleri sık sık görürsünüz okurken. Ayrıca her sayfada gülümsemenize sebep olan bir etkisi var kitabın. Ben elimden bırakmak istemedim ama bitsinde istemedim. Ufak tefek yazım hataları vardı ama onlarda fazla göze çarpmıyordu. Harika vakit geçirmek istiyorsunuz bence okuyun. Ülkemizde de kısa sürede fenomen haline geleceğinden eminim.

Kitaptan alıntılar:

”Berbat biri olduğumu biliyorum tamam mı ? Ben dürtüsel davranıyorum ve çok fevriyim ve senin için daha önce kimseye hissetmediğim şeyleri hissediyorum. Sen bir an benden nefret ediyormuş gibi davranıyorsun, bir sonraki an beni istiyorsun. Ben hiçbir şeyi doğru yapamıyorum ve seni hak etmiyorum… ama seni köpek gibi seviyorum Abyy. Seni daha önce kimseyi ya da hiçbir şeyi sevmediğim gibi seviyorum. Sen yanımdayken içki ya da para ya da dövüş ya da tek gecelik ilişkilerin bir değeri kalmıyor… tek ihtiyacım olan sensin. Tek düşündüğüm sensin. Tek hayal ettiğim sensin. Tek istediğim sensin.”

 

 

”Seni istiyorum.”
”Söylemene ihtiyacım var.” dedi.
İçim onu hissetmek için çığlıklar atıyordu ve bir saniye bile beklemeyecektim. ” Ne istersen söyleyeceğim.”
”O zaman bana ait olduğunu söyle. Beni geri alacağını söyle. Beraber olmadığımız sürece bunu yapamam.”
”Ama aslında hiç gerçek anlamda ayrı olmamıştık, değil mi ?” diye sordum, yeterli olmasını umarak.
Başını salladı, dudakları dudaklarıma teğet geçti. ”Söylediğini duymam lazım. Benim olduğunu bilmem lazım.”
”Seninle tanıştığımız saniyeden beri seninim.”Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*


*

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>


Email
Print