Tarık Tufan | Birazoku Kitap Eleştirileri


Tarık Tufan

Kategoriler: Tanıtım, Tavsiye
tarik-tufan-kitaplari

İçimdeki Tarık Tufan kitaplarını yorumlama isteğini bastıramadım ve evet şimdi bunun için geçtim klavyemin başına.
Ben şüphe etmeden önerebilirim Tarık Tufan kitaplarını size. Birkaç yerde daha yazmıştım; “Tufan’ın yazımı, insana en sakin ve huzur verici bir sonbaharı yaşatıyor” diye. Aynen de öyle.
Bir Adam Girdi Şehre Koşarak’tan girip Hayal Meyal’den çıkın mesela. Uzun süredir bulamadığım inceliğe sahip cümleleri buldum. Size hak ettiğiniz değeri veriyor sanki. Sanki saygı duyuyor size ve son derece hassas sizin karşınızda. “Öyle cümle mi olur arkadaş?” demeyin. Alın elinize ve okuyun.
Mesela Anna’ya seslenişleri var kitabında. Anna olmak isteyeceksiniz. Veya hayatınızdaki Anna’ya Tarık Tufan cümleleriyle seslenirken bulacaksınız kendinizi. Ben diyorum; bulacaksınız kendinizi. Tarık Tufan’ın cümlelerinde sizden bir şeyler bir yerlerde saklanıyor olacak. Sonra gelip bana teşekkür edeceksiniz. Ben, daha geçen ay tanıştım yazarın kitaplarıyla. Ve çevremde okuduğu halde benimle paylaşıma girmeyen insanları ‘kendine müslüman’ şeklinde gruplandırdım.
Onlar gibi yapmamak için buradayım. Bir kitap mı beğendim? Anında paylaşmaya geleceğim. Kötü bir kitapla baş başa mı kaldım? Paylaşarak atacağım stresini. Kötü kitaplar strese sokar insanı.

Bir ‘hoş geldim’ yazısıdır bu. Ama sanki hep buralardanmışım gibi…Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*


*

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>


Email
Print