Tanrı Daima Tebdil-i Kıyafet Gezer | Birazoku Kitap Eleştirileri


Tanrı Daima Tebdil-i Kıyafet Gezer

Kategoriler: Tanıtım
tanri-daima-tebdili-kiyafet-gezer

Tanrı Daima Tebdil-i Kıyafet Gezer, ne tam bir kişisel gelişim kitabı ne öğütler dizisi ne de bir macera romanı tek başına.. Hepsinin bir harmanı. Çocukluğu ve gençliği zor geçmiş, zorlukların karakterinde açtığı yaralarla mutsuzluğa gömülen bir adamın Eyfel Kulesi’ndeki intihar niyetiyle başlıyor olaylar. Olaylar olayları kovalayıp sırlar sırları açıyor. Bir dizi oyun ve görevlere mecbur bırakılıp böylece engellerini aşan, korkularını yenen bir kahraman var karşımızda. Aslında hepimizin olmak istediği insan modeli..

Günümüzün modern yaşamını benimsemiş insanlar olarak ortak problemimiz kuşkusuz özgüvensizlik, aşağılanma duygusu, medeni cesaretsizlik, kabul görememe korkusu.. Bu yüzden kendimiz olmaktan kaçıyor, olmamız gerektiğini sandığımız tek tip insan modeline bürünüyoruz. Değişmek, aşmak istiyor ama bir yolunu bulamıyoruz.
İşte Tanrı Daima Tebdil-i Kıyafet Gezer’de de okurken aynı olayı kendinizin de defalarca yaşamış olduğunu görüyor, hatta içinizden ‘’bu sabah aynı böyle olmadı mı?’’ diye geçiriyorsunuz.

İyi bir kurgusu ve ilgi çekici benzetmeleriyle çevirisinin de iyi olduğu kuşkusuz.
Bir elinizde kalemle, cümlelerin altını çize çize okumak isteyeceğiniz bir kitap.Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*


*

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>


Email
Print