Sobe’lenmeye Hazır mısınız? | Birazoku Kitap Eleştirileri


Sobe’lenmeye Hazır mısınız?

Kategoriler: Tanıtım, Tavsiye
524358_426417774041055_383285791687587_1889923_54039621_n

Sağım Solum Sobe, uykuya daldığınız anda sizi sarsıp uyandıran, başıboş gezdiğinizde sobeleyen, yazarın kaleminden kuru kuru değil, yüreğinden sağanak sağanak dökülenlere şahit olabileceğiniz bir deniz.

Cansu’yu tanıyanlar onun her can’dan yazısını okuduğunda iki noktanın gözlerine çarptığını fark ederler; duyarlılık ve içtenlik. Kimi zaman yüreği yanan bir anne, kimi zaman sesini duyurmaya çalışan bir vicdan, kimi zaman günlük hayatımızın karmaşalarını gözlemleyen bir bakış, kimi zaman kalbi kırık küçük bir kız olarak çıkar karşınıza.
Bazen bir öykü tadında yaşamaya başlar, kendinizi salıverirsiniz anlatılanlara. Bazen kapalı bir üslupla karşılaşır, düşünmeye sevk olur ve kendi hayatınızla birleştirirsiniz cümleleri. Bazen de çok cesur cümlelerle karşılaşır, ”Bu olay tam olarak böyle dile getirilebilirdi.” demekten kendinizi alamazsınız.

Birbirinden güzel denemeler dışında şiirseverler için de on iki şiir yer alıyor kitapta. Sayfa aralarında yer alan renksiz çizimler ise ayrı bir renk katıyor yazılanlara, yaşananlara.. Tüm bunlarla birlikte özellikle kapak tasarımıyla da dikkat çeken Sağım Solum Sobe, kendisinden kattiklariyla hem CCA’yı, hem kendinizi, hem bay/bayan X’i, kisacasi ”bir parça hayat”ı bulabileceğiniz bir kitap.Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*


*

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>


Email
Print