Kıyamet’i Yaratan Yazar | Birazoku Kitap Eleştirileri


Kıyamet’i Yaratan Yazar

Kategoriler: Genel
phpThumb_generated_thumbnail

Dünyanın sonuna inanır mısınız? Var olacağına inanıp ona göre mi yaşarsınız, yoksa umursamaz, zevkinize mi düşkün olursunuz? Sallamak gibi bir şey yani.

Elbette ki inanırız. Kıyamete de, Deccal’ede ve insanların o gün terleriyle boğulacağına da…

Birinin kıyamet tarihini ileri sürmesine de kızarız elbette. Ama sadece kızarız. Sorgulamadan, araştırmadan yahut en basiti; okumadan. Hakkında ki infazı dakika geçmeden veririz. Ama aslında şu devirde pek öyle olduğu sanılmaz, çünkü artık insanlar okumamayı bir iş belledi. Araştırmadan, her kafadan çıkan sese uyup, kıyametten kaçış planları! Hahah! Ne gülüyorum ama!

Erencan Algün’ün “2359 – Adem ile Havva’nın Son Aşkı” adlı kitabında ileri sürülen teoriler, varsayımlar ve sizi inandırabilecek ileri görüşler bizleri seçeneksiz bırakabiliyor.

Dediğim gibi; bu kitapta bir konferans üzerinden ele alınan konu bağımlılık yaratıcı. Aynı zamanda sürükleyici. İnsan devamını istiyor. İçerisinde göz yumulamayacak kadar yapılmış olan araştırmalar, fikirler çok değerli. Bir yazarın neler yapabileceğini de gösteriyor aynı zamanda. Dünyayı yok edebilir, yeni bir düzen kurabilir bir yazar. Okunulması gerek bir kitap. Erencan Algün kitabın sonunda bombayı patlatıyor, söylemiyorum ki okuyun,

Okuyun!Kıyamet’i Yaratan Yazar için 2 yorum

 • Seyfi

  Cevaplandı: 14 Ocak 2013, 23:10

  Merhabalar.. Kitap ile ilgili küçük bir araştırma yaptım sanırsam yeni bir kitap yazarı ise Türkiye’nin en genç yazarlarından biriymiş. Yazdıklarınıza göre okunması gereken güzel bir romana benziyor. Başarılar dilerim. Yazınızda güzel olmuş.

  • Ahmet Turkben

   Cevaplandı: 15 Ocak 2013, 13:10

   Evet, henüz 17 yaşın olan bir yazarın, hayal gücüyle yeni bir düzen ve kıyamet teorieleri içeriyor. Okunması gerek. Yorumunuz için teşekkürler :)

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*


*

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>


Email
Print