GÜMÜŞLÜK MELEĞİ : PERA | Birazoku Kitap Eleştirileri


GÜMÜŞLÜK MELEĞİ : PERA

Kategoriler: Deneme, Tanıtım, Tavsiye

Hayallerinin peşinden gidenlere Tanrı yardım edermiş”

 

Gümüşlük Meleği, adı üzerinde mucize bir öykünün  adı.

Kuantum Yaşam Uzmanı- Eğitmen- Yazar  Serpil Ciritci’nin kuantum  öğretisi üzerine kaleme aldığı  romanı.

Roman bu tarzıyla Türkiye’nin ilk ” Kuantum Romanı” olma özelliğini de taşıyor.

 

Yaşam enerjisi, sevdiği adam ile yolları ayrıldıktan sonra azalmış ve depresyona doğru sürüklenmiş olan Zeynep isimli genç kadının , Bodrum – Gümüşlük’te ” tedafüfen” karşılaştığı Pera isimli bilge kadınla tanıştıktan sonra kendini ve hayatı keşfetme yolunda yaşadığı tecrübeleri anlatıyor roman.

 

Genç ve başarılı, oldukça da güzel bir kadın olan Zeynep, kendi içsel yolculuğana  çıkmayı, yaşadığı olayların kendisine işaret etmeye çalıştığı anlamları ve olguları an be an deneyimleyerek hayat yolunda ilerlemeyi Bodrum Gümüşlük’te tanıştığı ilgi çekici ve esrarengiz bir kadın olan Pera sayesinde öğreniyor.

 

Pera ile tanıştıktan sonra daha da derin bir düşünce yapısına ve idrâk yeteneğine kavuşan Zeynep, elde ettiği farkındalığı kendi  çevresindeki arkadaşlarıyla da paylaşmaya başlıyor.

 

”An’da kalmanın, hayatın tadını tüm zerrelerine varana dek yaşamanın,pozitife odaklanmanın ve yaşamsal  enerji seviyesinin ehemmiyetini  Pera’nın bilge öğretisi eşliğinde deneyimliyor.

Deneyimlerken de adım adım bir üst seviyeye çıkmaya başlıyor.

 

Aslında yaratım sürecimizde hepimizin içerisinde var olan ilahi ışığın Tanrısal sevginin hep kalbimizde olduğunu ama bu  sevgiyi ve ışığı egomuzun verdiği korku ve endişeler  ile nasıl kaybettiğimizi, nasıl körleştirdiğimizi anlatıyor .

 

Zeynep ilahi güçle yürekten bağ kurmayı, hayatın her anının tadını çıkararak kalbindeki niyete güvenli adımlarla varmayı Pera sayesinde öğreniyor.

İstanbul – Gümüşlük – Adana arasında uzanan bu dostluk ve sevgi öğretisi, sürpriz bir finale erşiyor kitabın sonunda.

 

Kuantum üzerine pek çok eğitim ve sertifika sahibi olan, yüreğindeki sevginin ve ışığın gücünü kelimelerine olağanüstü güzellikle yansıtan yazar Serpil Ciritci, bu  tarzıyla didaktik olmaktan çok ötede , naif dokunuşlarla Kuantum Öğretisini’ni hayatlarımıza yansıtmayı amaçlıyor.

Mucizelere tanıklık etmek isteyen, Kuantum Öğretisini tanımak isteyen herkese bu romanı tavsiye ederim.

 

Yazar : Serpil Ciritci

Bizim Mahalle Yayınevi

Ocak – 2012

 Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*


*

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>


Email
Print