Bir Yazar Katil Olabilir mi? | Birazoku Kitap Eleştirileri


Bir Yazar Katil Olabilir mi?

Kategoriler: Genel
sensizlik-esiyor-yuregimde-gizem-kayahan

Bir yazar vardır; içinde merhamet olan, duyguları olan, sevinçleri olan, üzüntüleri olan ve isyanları olan.  Bazen mutluluktan bir melek olan. Gökyüzünde uçuşan, bembeyaz kanatlarını çırpıp özgürlüğü tadan.

Bazen üzüntüden acımasız bir deccal görünümünü alan, etrafına hırlayan, ağzından salyalarını saçarak, gözlerinin kıpkırmızı bir bir alev topuna döndürüp, etrafını yakan.

Yazar vardır, kendi halinde, iç dünyasına dönük, yalnızlığı savunan.

Yazar vardır, yazar vardır… Yazar her şeydir. Kadındır. Erkektir. Melektir. Şeytandır. Deccaldir. Bazende aşıktır. Yada yedi doğmuş küçük bir kız çocuğu. Yahut bir fahişe. Yazar her şeydir!

Ruhtur yazar kısaca! Her şeyin ruhuna bürünebilen bir yaratık! Zararsız!

“Sensizlik Esiyor Yüreğimde” de yazar Gizem Kayahan bir katil. Aynı zamanda bir polis de. Ve aynı zamanda platonik bir aşık. Yani Gizem Kayahan bu kitapta hem duygusuz, hem acımasız; ama hem adaletli, hem aşık hem de merhametli! Ne tuhaf değil mi? Anlık olarak bir karakterin tuh haline bürünmek ne kadar da tuhaf bir şey? İşte dediğim gibi yazarlığın haddini bildirmiş bu kitapta Gizem Kayahan. Tam anlamıyla yazarlığı tattırmış bize. Bizi hem katil, hem adil, hem aşık, hem de platonik aşık ediyor. Yol ayrımlarına sokuyor, seçeneksiz bırakıyor. Çaresizliği tattırıyor. Aşkı tattırıyor vesselam.

Okunacak bu kitap! Son sayfasına kadar! Ve tadılacak her cümle, yazarlığın emeğini sindirene kadar!Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*


*

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>


Email
Print